
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Material | Silicon |
| Efficiency | 18% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Off-grid power systems, rooftop installations, and utility-scale projects. |
| Features | Renewable Energy, Clean Power, Reduced Costs, Eco-Friendly, High Efficiency |
| Supply Ability | Ready Stock Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | Chandigarh, Haryana, Punjab, Himachal Pradesh |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06DCVPS0433M1ZZ
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06DCVPS0433M1ZZ
Ambala Cantt, Haryana
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mr Dikshant Sharma
Address
47, Industrial Area, Ambala Cantt, Haryana, 133001, India
solar power panel in Ambala Cantt
Report incorrect details































