
Solar Power Panel
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 50x50cm |
| Cell Material | Silicon |
| Water Resistance | IP65 |
| Usage | Water pumping systems for residential and agricultural applications. |
| Features | Solar power, Easy install, Low maintenance, Weatherproof, High efficiency |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
150
Establishment
1993
Certification
ISO:9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Director
Mr. Kirit Bhatt
Address
Kohinoor House, Plot No. 1, Gajera Industrial Estate, A.K. Road, Surat, Gujarat, 394510, India
solar power panel in Surat
Report incorrect details































