
Solar Power Pack
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Greenpill Solar
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1.65m x 1m |
| Weight | 20kg |
| Cell Efficiency | 18% |
| Usage | Off-grid power supply for remote locations or supplementing grid power; ideal for homes, businesses or community projects. |
| Warranty | 10 years |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Renewable source, Reduced emissions, Cost savings |
Company Details
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2011
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO:9001-2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gandhidham, Gujarat
M.D.
Mr. Vikash Maheshwari
Address
Plot No. 105, PP Plaza, Opp. Dominoes, Gandhidham, Near Old Bus Stand, Gandhidham, Gujarat, 370201, India
solar power pack in Gandhidham
Report incorrect details

































