
Solar Power Pack - High Grade Raw Material | Customizable, Durable, Excellent Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100W-500W |
| Voltage | 12V/24V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 20-50kg |
| Material | Aluminum, Steel |
| Warranty | 5 years |
| Usage | Remote area power,Off-grid applications, Water pumping |
| Features | Renewable energy, Sustainable power, Off-grid solution, Easy installation, Cost effective, Durable panels, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Access Solar Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Access Solar Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36AAFCA6781N1Z3
Certification
AN ISO 9001:2008 CERTIFIED COMPANY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36AAFCA6781N1Z3
Hyderabad, Telangana
Partner
Mr. Shrinivas
Address
Dr.No.104, Prashanthi Nagar, Kukatpally, Hyderabad, Telangana, 500072, India
solar power pack in Hyderabad
Report incorrect details






































