
Solar Power Pack - High-efficiency Solar Panels, Reliable Backup Energy Source For Homes And Offices
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Solar PV |
| Panel Power | 100W |
| Battery Type | Lead Acid |
| Battery Capacity | 12V |
| Dimensions | Variable |
| Weight | 10kg |
| Usage | Home & office power |
| Features | Portable power, Cost savings, Renewable energy, Off-grid use, Emergency backup |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ranchi, Jharkhand
Proprietor
Mr. Manoj Kumar Kandoi
Address
SG House, Mahabir Chowk, Shradhanand Road Upper Bazaar, Ranchi, Jharkhand, 834001, India
solar power pack in Ranchi
Report incorrect details


































