
Solar Power Pack - High-quality Material, Versatile Applications | Durable, Advanced Technology
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Capacity | 100W |
| Battery Type | Lithium-ion |
| Charging Time | 8 hours |
| Dimensions | 20x15x10 cm |
| Weight | 5 kg |
| Output Voltage | 12V |
| Usage | Off-grid power supply for home appliances, lighting, and small electronics |
| Features | Portable power, Renewable energy, Reliable backup, Cost effective, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SMILE TECH SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from SMILE TECH SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Thiruvananthapuram, Kerala
Managing Director
Mr. Adarsh B. S.
Address
Nalumukku Junction, Perumkuzhi, Chirayinkeezhu Route, Thiruvananthapuram, Kerala, 695035, India
solar power pack in Thiruvananthapuram
Report incorrect details
































