
Raydan Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1700x1000mm |
| Weight | 20-25kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Generating electricity from sunlight for residential, commercial, or utility-scale applications. |
| Features | High efficiency, Durable, Renewable energy, Cost effective, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Raydan International FZE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Raydan International FZE at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2016
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Sharjah, Sharjah
Executive Director
Mr. Yaser Arafath
Address
Saif Zone P8-03-55, P.O Box Sharjah, Sharjah, 514342, United Arab Emirates
portable solar panel in Sharjah
Report incorrect details
































