
Inter Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | ISO 9001 |
| Usage | Generating electricity from sunlight for residential, commercial, and industrial applications. |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Cost effective, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INTER SOLAR SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from INTER SOLAR SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
135
Establishment
1997
GST NO
04AAACI8132J1ZQ
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04AAACI8132J1ZQ
Chandigarh, Chandigarh
Director
Mr. Devinder Kaushal
Address
Plot No. 901-A, Industrial Area, Phase-2, Chandigarh, Chandigarh, 160002, India
portable solar panel in Chandigarh
Report incorrect details







































