
Rayens Solar Panels
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
4
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 330W |
| Voltage | 37.8V |
| Current | 8.7A |
| Dimensions | 1956x992 mm |
| Weight | 18kg |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Warranty | 25 years |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Cost effective, Easy install |
| Payment Terms | Others, Days after Acceptance (DA), Cash in Advance (CID) |
| Main Domestic Market | South India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rayens Future Energy has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Rayens Future Energy at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Aldrin
Address
58, Veerabadran Street, Nungambakkam, Chennai, Tamil Nadu, 600019, India
portable solar panel in Chennai
Report incorrect details
































