
Sai Solar Panels - High-efficiency Monocrystalline | Innovative Technology, Quality Tested
Price: 40 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Material | Silicon |
| Usage | Residential and commercial power generation. Ideal for rooftops and ground mounts. |
| Warranty | 10 years |
| Certification | IEC61215 |
| Features | Clean energy, Reduced costs, Sustainable power, Efficient panels, Reliable system |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | Haryana |
| Certifications | solar |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sai Solar Energy & Electrical has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Sai Solar Energy & Electrical at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hisar, Haryana
Proprietor
Mr Anurag
Address
Main Gali, Azad Nagar, Sector 16, Near Monika Beauty Parlour, Hisar, Haryana, 125001, India
Report incorrect details





























