
Rayon Solar Panels - Monocrystalline 1650x990 Mm Blue, 300w Power Output, Renewable Clean Energy
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Weight | 18 kg |
| Efficiency | 19% |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Residential and commercial electricity generation |
| Features | Solar power, Clean energy, Renewable source, High efficiency, Cost savings |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, RAYON ENERGY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from RAYON ENERGY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
07AAGCR6956D1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAGCR6956D1Z6
Delhi, Delhi
Engineer
Mr. Mohit Kumar
Address
Plot No. 212/23, Parmesh Buisness Centre-II, Near Karkarduma Matro Station, karkarduma community centre, Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details




































