
Drk Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Dark blue |
| Material | Silicon |
| Power output | 250W |
| Efficiency | 18% |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 15kg |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Grid-tied solar power generation for homes and businesses. |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Cost effective, Reliable supply, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DRK Power Solutions Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from DRK Power Solutions Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Satara, Maharashtra
Managing Director
Mr. D H Pawar
Address
Plot no-523/1, first floor, vijay height building, sadar bazar, Satara, Maharashtra, 415002, India
Report incorrect details



























