
Uptronics Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100W |
| Voltage | 18V |
| Dimensions | 50x100 cm |
| Weight | 10kg |
| Material | Aluminum Frame |
| Usage | Off-grid power, camping, and emergency backup |
| Features | Portable power, Solar energy, Efficient design, Cost effective, Easy setup |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Uptronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Uptronics at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
































