
Global Green Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 300W-400W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x990x35 mm |
| Weight | 18kg-22kg |
| Warranty | 25 years |
| Operating Temperature | -40°C to 85°C |
| Usage | Residential and commercial solar power generation |
| Features | High efficiency, Durable design, Eco-friendly, Reliable power, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GLOBAL GREEN ENERGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from GLOBAL GREEN ENERGY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Alwar, Rajasthan
Proprietor
Mr Tekchand Yadav
Address
Plot No-44/a, Main Road, Lajpat Nagar, Near Vijaya Complex, Alwar, Rajasthan, 301001, India
Report incorrect details





































