
Solar Panel - High Efficiency Photovoltaic Module | Robust Build, Clean Renewable Energy Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Power Output | 100-300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Voltage | 24V |
| Weight | 15-25kg |
| Warranty | 10-25 years |
| Usage | Remote area power supply; reduces fossil fuel electricity use |
| Features | High efficiency, Renewable energy, Robust design, Low consumption, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Features:
Robust construction
High efficiency
Less power consumption
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vardhmaan Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Vardhmaan Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Malegaon, Maharashtra
Proprietor
Mr. Shubham
Address
No. A-6/8, MIDC Malegaon Sinnar, National Highway 50, Malegaon, Maharashtra, 422113, India
Report incorrect details































