
Mansa Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue |
| Material | Silicon |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x1000mm |
| Cell type | Monocrystalline |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | High efficiency, Long lasting, Renewable energy, Cost effective, Eco friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, MANSA SOLAR ENERGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from MANSA SOLAR ENERGY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
16
Establishment
1993
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06ALUPM8404B1Z2
Payment Mode
Cheque
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ALUPM8404B1Z2
Karnal, Haryana
Proprietor
Mr Ram Mehar
Address
Plot No. 98-99, Jarnally Kothi Colony, Dyal Singh College Road, Karnal, Haryana, 132001, India
Report incorrect details


































