
Flareon Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 20kg |
| Cell Efficiency | 18% |
| Usage | Rooftop solar power generation for residential or commercial use |
| Warranty | 10 years |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Cost effective, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, FLAREON ELECTRONICS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from FLAREON ELECTRONICS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
22AACCF7417M1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 22AACCF7417M1ZL
Raipur, Chhattisgarh
Managing director
Mr. Satyendra Singh
Address
Plot No.13, Electronic Manufacturing Cluster, Sector-22, Naya Raipur, Raipur, Chhattisgarh, 492001, India
Report incorrect details































