
Km Solar Panels - Monocrystalline, 1650x1000 Mm, Blue | High Efficiency, Reliable Power, Modern Technology, Diverse Models, 300w-400w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Power Output | 300W-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x1000 mm |
| Warranty | 10 years |
| Usage | Rooftop solar power generation for residential, commercial, and industrial applications |
| Features | High efficiency, Reliable power, Modern tech, Diverse models |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KM Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from KM Corporation at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Nitish Kumar Singh
Address
17/18, Vibhuti Khand, Gomti nagar, Lucknow, Uttar Pradesh, 226010, India
Report incorrect details



































