
Pink Onyx Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Cell Efficiency | 18% |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 18kg |
| Warranty | 10 years |
| Certification | IEC61215 |
| Usage | Rooftop solar power generation |
| Features | Solar Power, Clean Energy, Reliable Output, Cost Savings, Eco-Friendly |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Onyx Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Onyx Electronics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kochi, Kerala
Marketing Manager
Ms. Reshmi R
Address
Door 36/2178-5( B), Syda Building Kaloor, Kadavanthra Road, Kochi, Kerala, 682017, India
Report incorrect details






























