
Connex Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Dark Purple |
| Power Output | 300W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 18kg |
| Efficiency | 19% |
| Warranty | 25 years |
| Certifications | IEC 61215 |
| Usage | Residential & commercial rooftop power generation |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Easy installation, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, CONNEX ELECTRONICS CO.,LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from CONNEX ELECTRONICS CO.,LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Seoul, Seoul
Name
Yun Heui Han
Address
54, Wonpogongwon-ro, Danwon-gu, Ansan-si, Gyeonggi-do 425-856, Rep. of KOREA Seoul, Seoul, 425856, Korea South
Report incorrect details
































