
Solar Panels - Premium Monocrystalline Grade, 300w Power Output, High Efficiency With Expert Manufacturing Supervision
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Residential and commercial power generation, grid-tied systems |
| Warranty | 25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, High efficiency, Easy installation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, JPM Automobiles Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from JPM Automobiles Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
450
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAACJ2238E1Z1
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAACJ2238E1Z1
Gurugram, Haryana
Material Officer
Mr. Tarakanta Bhuyan
Address
Daulatabad Road, Near Bajghero Chungi, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details

































