
Mars Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Color | Blue |
| Power Output | 250W-350W |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Voltage | 36V |
| Efficiency | 18%-20% |
| Temperature Coefficient | -0.3%/°C |
| Usage | Residential/Commercial power generation |
| Features | Solar energy, Clean power, Renewable source, Cost effective, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Mars Electronics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Mars Electronics at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Aligarh, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Mukesh Babu
Address
Opp.Rishi Medical Store, Naurangabad G.T. Road, Aligarh, Uttar Pradesh, 202001, India
Report incorrect details


































