
Oasys Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 20kg |
| Cell Material | Silicon |
| Usage | Rooftop solar power generation for commercial or residential use |
| Warranty | 25 years |
| Features | Renewable energy, Cost savings, Eco-friendly, Clean power, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AAACO4337R1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAACO4337R1ZU
Kolkata, West Bengal
Director
Mr. Sandip
Members since
2 Years
Address
No. 309, Commercial Point No. 79, Lenin Sarani, Taltala, Kolkata, West Bengal, 700013, India
Report incorrect details









































