
Solar Panels - Premium Grade Raw Material, Advanced Manufacturing Techniques | International Standard Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Cell Efficiency | 17% |
| Weight | 20kg |
| Usage | Rooftop solar power generation for buildings and commercial applications |
| Certification | IEC61215 |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, High efficiency |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Bareja Solar & Projects Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Electronics Designing & Processing from Bareja Solar & Projects Private Limited at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
GST NO
07AAFCB7470D1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAFCB7470D1ZS
New Delhi, Delhi
Director
Mr. Anil K. Bareja
Address
Plot No. 536, D.S., New Rajinder Nagar, New Delhi, Delhi, 110060, India
solar electric panels in New Delhi
Report incorrect details




























