
Vidyotha Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 300W |
| Voltage | 24V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Cell Efficiency | 18% |
| Weight | 20 kg |
| Usage | Grid-tied solar systems, off-grid power generation, rooftops and ground mounts |
| Warranty | 25 years |
| Features | High efficiency, Long lifespan, Renewable energy, Cost savings, Eco-friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vidyotha Electrical Services has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Vidyotha Electrical Services at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
GST NO
29AXSPP5587C1ZP
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AXSPP5587C1ZP
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Naveen
Address
No. 37, Ramachandra Shetty Layout, Kanakapura Main Road, Kaggalipura, Bengaluru, Karnataka, 560082, India
Report incorrect details


































