
Sun-power Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 250W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990 mm |
| Efficiency | 16% |
| Material | Silicon |
| Usage | Residential, Commercial, Off-grid applications in Assam |
| Features | Renewable energy, Sustainable power, Cost effective, Low maintenance |
Product Overview
Key Features
We are looking inqs from Guwahati, Assam only.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sun-Power Energy Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Panels from Sun-Power Energy Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2009
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guwahati, Assam
Accepts only Domestic inquiries
Marketing Manager
Mr. Digambar Dhadumia
Address
#23, 3rd Floor, Deka Complex, Borkhat, NH-37, Sonapur, Kamrup Metro, Guwahati, Assam, 781001, India
Report incorrect details


































