
Solar Panels - High-efficiency Design | Non-conventional Renewable Energy For Industrial And Household Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300W-400W |
| Voltage | 24V |
| Efficiency | 18%-20% |
| Dimensions | 1650x990x35mm |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Weight | 20kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and industrial applications |
| Features | Renewable energy, Cost-effective, Eco-friendly, Durable, Efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer, Dealer
Employee Count
1
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AJAPK1284B1ZQ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AJAPK1284B1ZQ
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Rajesh Singhal
Address
B/61-B, Opposite C-1, Near Janak Puri, Chanakya Place, Part-1, New Delhi, Delhi, 110059, India
solar electric panels in New Delhi
Report incorrect details



































