
Akshar Solar Panels
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 100-300W |
| Voltage | 12V-24V |
| Dimensions | Varies |
| Cell Material | Silicon |
| Weight | 10-25kg |
| Usage | Residential & commercial power generation |
| Warranty | 10-25 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Features | High efficiency, Long life, Easy install, Low cost, Reliable power, Minimal maintenance |
Product Overview
Key Features
Features:
Smooth operations
Long service life
Minimum maintenance
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AKSHAR ENTERPRISE has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from AKSHAR ENTERPRISE at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Himanshu S Koyani
Address
office no- B/12, Darshanwilla, Gopal Chowk, Thakkarnagar Main Road, New Naroda, Ahmedabad, Gujarat, 382346, India
Report incorrect details










































