
Solar Panel Poly 180w
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 180W |
| Cell Type | Polycrystalline |
| Dimensions | 1650 x 992 mm |
| Weight | 15 kg |
| Warranty | 25 Years |
| Open Circuit Voltage | 21.6V |
| Short Circuit Current | 9.7A |
| Usage | Off-grid or grid-tied solar energy generation |
| Features | High efficiency, 25-year warranty, Solar power, Cost effective, Reliable energy |
Product Overview
Key Features
High quality, high efficiency
25 Year Performance Warranty
5 Year Product warranty.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Zhejiang Ganghang Solar Technology Co. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Zhejiang Ganghang Solar Technology Co. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2008
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Hangzhou, Zhejiang
Sales Manager
Mr. Danny Hou
Address
NO. 658, North Jiangguo Road, Hangzhou, Zhejiang, 310004, China
Solar Products & Equipment in Hangzhou
Report incorrect details






















