
Solar Panel Kit - Silicon, 150x150mm, 5-10w Power Output | Durable Design, Easy Install, Energy Saving, Reliable Power
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Brother
In Stock
Product Specifications
| Panel Type | Polycrystalline |
| Power Output | 5-10W |
| Voltage | 6V-12V |
| Dimensions | 150x150mm |
| Cell Material | Silicon |
| Weight | 0.5kg |
| Usage | Residential & industrial power generation |
| Features | Easy install, Energy saving, Low cost, Reliable power, Durable design |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHANDONG BROTHER INTERNATIONAL TRADING CO. LTD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from SHANDONG BROTHER INTERNATIONAL TRADING CO. LTD at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Zibo, Shandong Sheng
Name
Ms. Echo Xia
Address
No.171, Yinhai Road, Shouguang, Weifang City, Shandong Province, Zibo, Shandong Sheng, 262700, China
Report incorrect details

































