
Solar Panel
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Macro
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar Panel |
| Dominant Color | Blue |
| Cell Type | Crystalline Silicon |
| Power Output | 250-300W |
| Voltage | 12V |
| Dimensions | 1650x992mm |
| Weight | 15-20kg |
| Warranty | 10 years |
| Certification | IEC 61215 |
| Usage | Generating electricity from sunlight for residential or commercial use. |
| Features | Clean energy, Sustainable power, Reduced costs, Eco-friendly, Reliable source |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
14
Establishment
2012
Certification
ISO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Accepts only Domestic inquiries
Managing Partner
Mr. Ravikanth Reddy
Address
4-83, Madhavinagar, Ferozguda, bowenpally, Hyderabad, Telangana, 500011, India
Report incorrect details


































