
Solar Panel Automation System
Price: 56000.00 INR / Piece
(50000.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
56000.00 INR / Piece
Weight :
18.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Condition | New |
| Application | Solar Panel |
| Weight | 18 Kilograms (kg) |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 50 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Pkg Box Height | 65.00 in |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| GSTIN | 12% |
| Pkg Box Breadth | 30.00 in |
| Pkg Box Length | 60.00 in |
| Price Type | fixed |
| Max Quantity | 10 |
| MRP | 56000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Price | 50000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | PNEU-HYDRO INDUSTRIES |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 1800.00 |
| Mop | 1 |
| Weight | 18.00 Kilogram |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Shipping Type | flat_rate |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
It consists of hydraulic cylinder and power pack to operate.
Suitable for constant supervision of the generation, maximization of solar energy yield, real time and historical trends/graphs, grid code compliance, etc
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ABVPC8036A1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ABVPC8036A1ZR
Hyderabad, Telangana
Proprietor
Mr Rajaram
Members since
13 Years
Address
Flat No. 202, Sampurna Tower, R.K. Street, Kukatpally, Hyderabad, Telangana, 500072, India
plc automation panels in Hyderabad
Report incorrect details



































