
Solar Panel & Bos
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Type | Solar Panel |
| Cell Type | Mono/Poly |
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 36V |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 20-25kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Solar power plants, off-grid systems and lighting |
| Features | High efficiency, Durable design, Reliable power, Easy installation, Cost-effective, Green energy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jindal Steel & Power Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Jindal Steel & Power Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
08AAACJ7097D1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08AAACJ7097D1ZG
Udaipur, Rajasthan
Deputy Manager
Mr. Varun Pratap
Address
No- I7, Narmada Vihar, Food Road, Near Behind ITO Office, Dilwara, Udaipur, Rajasthan, 313001, India
commercial solar panels in Udaipur
Report incorrect details






























