
Solar Panel Electricity Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 300-400W |
| Voltage | 24V |
| Efficiency | 18-20% |
| Cell Type | Mono-crystalline |
| Dimensions | 1650x990mm |
| Weight | 20-25kg |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Residential and commercial power generation |
| Features | Clean energy, Cost savings, Reduced emissions, Renewable source, Sustainable power |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 12 Days |
| Packaging Details | fine Packaging |
| Main Domestic Market | Karnataka |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sunenergy Solar Solution Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Panels in bulk from Sunenergy Solar Solution Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Partner
Mr. Manju M. C.
Address
No. 46/B, 36th 'A Cross, East End, Main Road 9th Block, Jayanagar, Bengaluru, Karnataka, 560069, India
solar energy panel in Bengaluru
Report incorrect details



































