
Solar Panel By Oso Sun Power Private Limited
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 250W-350W |
| Voltage | 12V-48V |
| Dimensions | 1.6m x 1m |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Efficiency | 18-20% |
| Warranty | 25 years |
| Usage | Off-grid power generation, grid-tied systems, rooftop installations |
| Features | Clean Energy, Renewable Source, Cost Savings, Eco-Friendly, Sustainable Power |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Oso Sun Power Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Oso Sun Power Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
CEO -VP FINANCE AND ACCOUNTS - HR
Mr. Sujeet
Address
B-29, Ist Floor, Shraddha Sadan Bara Birwa, Kanpur Road, Near Piccadily, Hotel, Lucknow, Uttar Pradesh, 226012, India
Report incorrect details








































