


Solar Bag
Price: 2520.00 INR / Piece
(2400.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
2520.00 INR / Piece
Weight :
500.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Product Type | Other |
| Material | Polyester/Fabric with solar panel |
| Power | 12 W Watt (w) |
| Output Voltage | 12V Volt (V) |
| Size | Backpack size |
| Dimension (L*W*H) | Approx. 45 x 30 x 20 cm Centimeter (cm) |
| Type Of Technology | Other |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Shipping Type | free |
| Weight | 500.00 Gram |
| Pkg Box Height | 43.00 cm |
| Color | Black |
| Brand Name | PowerNova |
| Returnable | No |
| Price | 2400.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 5% |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 2520.00 INR |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Length | 20.00 cm |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, POWERNOVA ENERGY LLP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Solar Products & Equipment from POWERNOVA ENERGY LLP at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06ABGFP3379N1ZM
Payment Mode
Wallet & UPI, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ABGFP3379N1ZM
Gurugram, Haryana
CEO
Mr. Avinash Kumar
Members since
1 Years
Address
Plot No- 4, 2nd Floor, Sector 44 Road, Gurugram, Haryana, 122003, India
Report incorrect details

































