
Solar Air Conditioning System - Premium Packing , Simple Installation - Long Lasting Performance With Optimal Cooling
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Source | Solar |
| Cooling Capacity | 2-5kW |
| Refrigerant | R410A |
| Panel Size | 1.5m² |
| Dimensions | 1.8x0.6x0.5m |
| Material | Steel/Aluminum |
| Usage | Residential/Commercial cooling using solar energy |
| Features | Eco-friendly, Energy saving, Efficient cooling, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Maharishi Solar Technology Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from Maharishi Solar Technology Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
09AACCM0458M1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AACCM0458M1Z7
Chittoor, Andhra Pradesh
PRODUCTION MANAGER
Mr. Nagendra Kumar Srivastav
Address
Mruthyunjayapuram Village, Buchhi Naidu Kandriga Mandal, Dist. Chittoor, Andhra Pradesh, 517640, India
air conditioning systems in Chittoor
Report incorrect details


































