
Solar Air Conditioner - Rotary Compressor, 1.5 Ton Cooling Capacity, 800x500x300 Mm | Eco-friendly, Energy Efficient, Quiet Operation, Remote Control
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Compressor type | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Cooling capacity | 1.5 ton |
| Power consumption | 1.5 kW |
| Operating voltage | 220-240V |
| Dimensions | 800x500x300 mm |
| Weight | 50 kg |
| Features | Energy efficient, Eco-friendly, Quiet operation, Remote control, Easy installation |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2003
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCI2362L1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCI2362L1ZI
New Delhi, Delhi
Managing Director
Mr. Ashutosh Verma
Address
A-117, Atul Chowk, Dwarka Mor, Uttam Nagar, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details



























