
Solar Ac
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Solar AC |
| Color | White |
| Power Source | Solar |
| Cooling Capacity | 1.5-5 kW |
| Refrigerant | R32/R410A |
| Dimensions (HxWxD) | 1000x800x300 mm |
| Weight | 100-300kg |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Residential and commercial cooling using solar energy |
| Efficiency Rating | ISEER 4.0-5.0 |
| Features | Eco-friendly, Low pollution, Durable design, Reliable operation, Solar powered, Cost effective |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque |
| Supply Ability | As per client requirements Per Month |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | Gujarat |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ADIPS1247C1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ADIPS1247C1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Atar Singh
Address
303, Vitthal Complex, Opp. Sakar English School, New C.G. Road, Chandkheda, Ahmedabad, Gujarat, 380005, India
solar ac pump controller in Ahmedabad
Report incorrect details





























