
Solar Ac
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 1-10 kW |
| Voltage | 230V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Efficiency | 96% |
| Dimensions | Variable |
| Weight | Variable |
| Usage | Residential, Commercial applications. On-grid electricity generation. |
| Warranty | 5 years |
| Features | Clean energy, Solar power, Grid-tied, Energy savings, Reduced costs |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NARAYANII INC. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Solar Products & Equipment in bulk from NARAYANII INC. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer
Employee Count
20
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ludhiana, Punjab
Proprietor
Mr. Harish Thukral
Address
4th floor,Noble Enclave, Bhai wala chowk, Opp. Park Plaza, Ludhiana, Punjab, 141001, India
solar air conditioners in Ludhiana
Report incorrect details
































