
Solar 40 Watt Panel
Price: 1312.50 INR
(1250.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
5
In Stock
Product Specifications
| Power Output | 40W |
| Voltage | 12V |
| Cell Type | Monocrystalline |
| Dimensions | Approx 500x300 mm |
| Weight | Approx 4 kg |
| Frame Material | Aluminum |
| Usage | Street lights and small applications |
| Warranty | 1 year |
| Features | Solar power, Street lighting, Small uses, Renewable energy, Cost effective |
| Returnable | No |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 5 |
| Price | 1250.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 25 |
| Mop | 5 |
| Brand Name | SIRIKINS POWER SOLUTIONS (OPC) PRIVATE LIMITED |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| GSTIN | 5% |
| Minimum Order Quantity | 5 |
| Minimum Ordered Packs | 5 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAWCS8136L1ZI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAWCS8136L1ZI
Rohtak, Haryana
Director
Mr Vishal Dahma
Address
Plot No- 1195/1, Ward No- 12 , Near Old Police Station, Kalanaur, Distt, Rohtak, Haryana, 124113, India
solar power system in Rohtak
Report incorrect details











































