
Sokkia Auto Level By Advanced Technocracy Inc.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Level Type | Automatic |
| Magnification | 30x |
| Shortest Focus | 20cm |
| Accuracy | ±0.5mm |
| Compensator | Magnetic |
| Weight | 2kg |
| IP rating | IP67 |
| Usage | Construction surveying, levelling applications |
| Color | Teal |
| Features | Precise leveling, Durable design, Easy sighting, IP67 rating, Compact size, Quick setup |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
45
Establishment
1954
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ABKFA0337R1Z5
Certification
ISO 9001:2008,14001:2004,OHSAS 18001:2007,CE
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ABKFA0337R1Z5
Ambala Cantt, Haryana
Accepts only Foreign inquiries
MD
Mr Kunal Chopra
Address
5309, Grain Market, Near B D Sen Sec School, Ambala Cantt, Haryana, 133001, India
Report incorrect details





























