
Soil Mixer - Quality Raw Material Construction , Durable Tubular Handle Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Metal |
| Handle Length | 100cm |
| Tine Length | 15cm |
| Weight | 1kg |
| Color | Blue |
| Tine Number | 4 |
| Warranty | 6 Months |
| Features | Easy mixing, Durable design, Efficient use, Sturdy handle, Affordable price |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PERFECT AGRO INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Horticulture & Gardening Tools in bulk from PERFECT AGRO INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
100
Establishment
1986
GST NO
03AAGFP3177K1Z4
Certification
ISO 9001 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAGFP3177K1Z4
Jalandhar, Punjab
Partner
Mr. Hardeep Singh
Address
B-11/A, Focal Point, Jalandhar, Punjab, 144004, India
soil mixer in Jalandhar
Report incorrect details




































