
Smoke Detector Type Cctv Camera
Price: 2100.00 INR
(2100.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
30
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Hidden Camera |
| Dominant Color | White |
| Image Sensor | 1/3" CCD |
| Day & Night | Electronic |
| Resolution | Range: 480p-720p |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Material | Plastic |
| Usage | Covert video surveillance in smoke detectors |
| Features | Covert surveillance, Discreet design, Wide viewing angle, Affordable price, Easy installation, High-quality image |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 07-15 Days |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | Rajasthan |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 30 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price | 2100.00 INR (Approx.) |
| Mop | 30 |
| Brand Name | Indu Technology Tradex |
| Stock Quantity | 150 |
| Moq | 30 |
| Minimum Ordered Packs | 30 |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Color : White
Image Sensor : 1/3" CCD
Day & Night : Electronic
Features:-
1/3 CCD
Used as Hidden Camera
Low Illumination
Appearance like smoke detector
Wide operating temperature
Furthermore, our Smoke Detector Type CCTV Camera is extremely affordable.
Company Details
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
08DDUPS6996H1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 08DDUPS6996H1Z9
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr Ram
Address
Plot No. F-2 & G-62, Harsh Path, Shaym Nagar, Near Sodala Ext., Jaipur, Rajasthan, 302019, India
Report incorrect details









































