
Smoke Detector
Price: 531.00 INR / Piece
(450.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
7
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Smoke Alarm |
| Color | White |
| Diameter | 100 mm |
| Power Source | 9V Battery |
| Sensor Type | Photoelectric |
| Alarm Sound | 85dB |
| Certifications | UL Listed |
| Usage | Detects smoke and provides audible warnings in residential and commercial buildings. Suitable for various spaces, requiring a 9V battery for power. |
| Features | Early warning, Fire safety, Quick response, Easy install, Reliable alert, Long lifespan |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 35 |
| Moq | 7 |
| Product Unit | 7 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 7 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 450.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Order Quantity | 7 |
| Minimum Ordered Packs | 7 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BRIGHT ZONE INFOTECH has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Fire-fighting & Fire Protection Equipment from BRIGHT ZONE INFOTECH at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2007
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
03AAIFB0475E1ZY
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AAIFB0475E1ZY
Mohali, Punjab
Co-Founder
Mr. Rajesh Kumar Chechi
Address
Sco 6, Ravinder Enclave, Baltana, Zirakhpur, Mohali, Punjab, 140604, India
smoke detectors in Mohali
Report incorrect details









































