




















Smoke Absorber - Color: Black
Price: 2478.00 INR / Piece
(2100.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
2478.00 INR / Piece
Weight :
1.50 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0~50a,,f Celsius (oC) |
| Operating Voltage | AC 220V 50Hz Volt (V) |
| Color | black |
| Usage | Remover Fume |
| Material | Other |
| Size | 290 |
| Diameter | 290 Millimeter (mm) |
| Height | 290 Millimeter (mm) |
| Product Type | Remover Fume |
| Weight | 1453g Grams (g) |
| Width | 218 Millimeter (mm) |
| Length | 190 Millimeter (mm) |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Main Domestic Market | All India |
| Pkg Box Length | 30.00 cm |
| Stock Quantity | 50 |
| Packsize | 1 |
| Moq | 10 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | ARO |
| Price | 2100.00 INR (Approx.) |
| Mop | 10 |
| MRP | 2478.00 INR |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Pkg Box Height | 22.00 cm |
| GSTIN | 18% |
| Weight | 1.50 Kilogram |
| Color | black |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 15.00 cm |
| Shipping Type | free |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAPCA5085P1ZV
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAPCA5085P1ZV
New Delhi, Delhi
Director
Mr Deepak Sharma
Members since
9 Years
Address
A-117, 2nd Floor, Opp. Metro Piller-783, Sewak Park, Dwarka Mod, New Delhi, Delhi, 110059, India
Report incorrect details

























