
Smoke Absorber - High-quality Material | Premium Filtration Technology, Eco-friendly Design
Price: 2200.00 INR
(2200.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
20
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 15x15x10 cm |
| Weight | 1 kg |
| Filter type | Activated carbon |
| Power | 12V |
| Airflow | 5 CFM |
| Noise level | 30dB |
| Features | Smoke removal, Efficient filtration, Easy to use, Durable design, Compact size, Improved air quality, Cost effective |
| Moq | 20 |
| Mop | 20 |
| Price | 2200.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 100 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Global Sphere Traders |
| Currency | INR |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 20 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Minimum Ordered Packs | 20 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Global Sphere Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Welding & Soldering Supplies in bulk from Global Sphere Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09ARDPK5626N1ZC
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09ARDPK5626N1ZC
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Name
Ms Sapna Pal
Address
698b, Street No. 19, New Karhera Colony, Near Airforce Hindon, Mohan Nagar, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201007, India
smoke absorber in Ghaziabad
Report incorrect details




























