
Smf Battery - Advanced Research & Development | High Efficiency, Performance Tested, Reliable Power Solutions
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | ATL12-1.3 |
| Chemistry | Lead-acid |
| Voltage | 12V |
| Capacity | 1.3Ah |
| Dimensions | 70x50x95 mm |
| Weight | 0.8kg |
| Usage | UPS systems, emergency lighting, toys, and other low-power applications. |
| Features | Reliable power, Long life, Sealed design, Easy use, Recyclable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
60
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07ANEPS1356C1Z7
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ANEPS1356C1Z7
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr Kapil Sood
Address
A-249/1, Street no. 5, Near Hotel ERA, Mahipalpur Extension, New Delhi, Delhi, 110037, India
Report incorrect details
































