
Siemens X Ray Machine - High Grade Raw Materials, Latest Technology | Precision Imaging, Durable Design, Efficient Operation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel,Aluminum |
| Dimensions | 150x100x200cm |
| Weight | 500kg |
| Power | 220V |
| Voltage | 50Hz |
| Warranty | 1 year |
| X-ray tube | Siemens |
| Features | High-quality images, Precise measurements, Easy operation, Durable design, Fast processing, Improved workflow, Cost-effective |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Others |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ASTRA METAL SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy X-Ray Machine in bulk from ASTRA METAL SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Verna, Goa
M.D.
Mr. Satish Shinde
Address
Plot No: L-75, Verna Industrial EState, Verna, Goa, 403722, India
siemens x ray machine in Verna
Report incorrect details
























