
Siemens Switchgear
Price: 550.00 INR / Piece
(550.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Switchgear |
| Plastic Material | High-Quality Engineering Plastic |
| Rated Current | 100 A |
| Rated Voltage | 415 V |
| Protection Level | IP43 |
| Voltage | 380-415 V |
| Standard | IEC 60947-3 |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Max. Voltage | 440 V |
| Size | Standard |
| Dimension (L*W*H) | 350 x 240 x 130 mm |
| Weight | 2.8 kg |
| No Of Poles | Other, 4 Poles |
| Phase | Other, Three Phase |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Stock Quantity | 5 |
| Brand Name | DEVICE & CONTROLS |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Price | 550.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
4
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AOBPD5561Q1ZI
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD, Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AOBPD5561Q1ZI
Kolkata, West Bengal
Sales Manager
Mr. Nilanjan
Members since
2 Years
Address
160, Jodhpur Garden, Ground Floor, Kolkata, West Bengal, 700045, India
siemens switchgear in Kolkata
Report incorrect details

































